Football/Soccer Session (Moderate): 16.10.17 U14 (Start Time: 2016-10-17 15:00:00)

Join today

See the guidance at the top of this page to understand why you are not seeing interactive Football/Soccer images.

Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): 10v4 keep ball. 10v4 na utrzymanie. Create Video:

10v4 keep ball. 10v4 na utrzymanie. (30 mins)

1. Warm up. Rozgrzewka (30')

a) 10y change lane. 10y i zmiana rzędu.

b) Tag tails. Berek ogonki.

c) 10v4 keep ball. 10v4 na utrzymanie.

In a 30x20m grid with eight cones 10 Attacker play two touch against 4 Defenders. After passing the ball he has to run round one of the cones on the outside. The Defenders defend 3 minutes. The Attackers can play one or three touches as a variation. W polu 30x20m z ośmioma pachołkami 10 Napastników grają na dwa kontakty przeciwko 4 Obrońcom. Po podaniu Napastnik musi obiec pachołek za polem. Obrońcy bronią 3 minuty. Napastnicy, jako wariant mogą grać na jeden lub trzy kontakty.

d) Agility. Zwinność.

-> line drill FB,

-> 90 degree

- round x4

- cut x4

Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły.

Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły. Create Video:

Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły. (15 mins)

2. Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły (15')

Trzy Zespoły po czterech Zawodników grają na boisku do piłki nożnej 7v7 (50-65x30-45m) lub 8v8 (70x60m) Na wcześniej umówiony sygnał wizualny obie Drużyny atakują wyznaczone bramki. Bramki te bronią neutralni Bramkarze i po dwóch Graczy z pozostałej Drużyny, którzy zaczynają akcję na „16” i mają za zadanie przejąć piłkę i przeprowadzić pod kontrolą lub podać do Partnera przez linię środkową boiska. Wygrywa Zespół, który pierwszy strzeli bramkę. Drużyny atakują 6 razy, po 3 na każdą bramkę. Po każdej akcji następuje pełny odpoczynek. Po sześciu atakach Drużyny zamieniają się i kończymy grę w momencie, kiedy każdy Zespół bronił sześć razy i atakował dwanaście.

- W momencie, kiedy Napastnicy zaczynają akcję, Obrońcy, którzy mogą być ustawieni na środkowej linii, na linii końcowej boiska lub 10m za linią boczną stają się aktywni.

Efektywne pytania:

Opowiedz mi, w jaki sposób wykonać podanie podczas szybkiego ataku. Najlepsze są podania prostopadłe lub diagonalne zagrane w tempo biegu Zawodnika bez piłki, który wbiega na wolne pole. Podania wszerz boiska lub długie prowadzenie piłki pozwalają Obrońcą czas na zorganizowanie się. Zamiast myśleć, co należy zrobić w momencie przyjęcia piłki, Zawodnik powinien być skoncentrowany przez całą akcję i przed przyjęciem powinien już wiedzieć, co musi następnie zrobić z piłką. Pozwoli to na częste podania bez przyjęcia.

W jaki sposób powinno się przyjąć piłkę podczas szybkiego ataku? Zawodnik i piłka muszą być cały czas w ruchu. Piłkę powinno przyjąć się ta, żeby akcja nie straciło tempo.

W jaki sposób powinno oddać się strzał, żeby zakończyć szybki atak? Większość strzałów będzie bez przyjęcia.

Co powinni zrobić Obrońcy, którzy grają w mniejszości (2v4)? Pierwsza myśl powinna być opóźnienie akcji. Obrońca powinien towarzyszyć Przeciwnika z piłką jak najdłużej i zmusić Go do podania piłki na skrzydło. Wtedy Obrońcy odprowadzają akcję jak najdalej od swojej bramki.

Cele ćwiczenia:

- Pamiętać o głębi ataku.

- Starać się grać szybko do przodu i jak najmniej podań wszerz boiska.

- Próbować grać bez przyjęcia jak najczęściej.

- Nabywanie doświadczenia w zdobywaniu bramek.

- Obrońcy uczą się opóźniać i odprowadzać akcję do boku.

5. Turbokozak (15')

Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Playing out from the back 1st phase 2+3v1+4. Wyprowadzenie piłki I faza 2+3v1+4. Create Video:

Playing out from the back 1st phase 2+3v1+4. Wyprowadzenie piłki I faza 2+3v1+4. (35 mins)

3. Playing out from the back 1st phase 2+3v1+4. Wyprowadzenie piłki I faza 2+3v1+4 (15')

Begins with a 2v1 in the half. When one of the Reds dribbles into the Opponents half i becomes a 4v4. The Red marks the Blue in his half and if the Blues win the ball i become a 5v5 on the whole pitch. Zaczynamy 2v1 na połowie, w momencie kiedy Czerwony przeprowadza piłkę przez połowę gramy 4v4. Pozostała dwójka (Czerwony i Niebieski) zostają w tej połowie). Jeśli Niebiescy odzyskają piłkę gramy 5v5 na całym boisku.

4. Pressing triggers game. Gra sygnały do pressingu (20')

Pressing:

- when the Player with the ball has his head down. Kiedy Zawodnik z piłką ma głowę w dół.

- when we have a defensive overload. Kiedy mamy przewagę liczebną.

- 1v1's in our offensive 3rd. Sytuacje 1v1 w ofensywnej części boiska.